HLK-20M05L 5V 20W Open Frame Transformer
382,70
TL
VAT
459,23
TL
Notify Me When It Arrives
VAT
Add to Favorite
RecommendCommentAlarm Price
HLK-20M05L AC 220V - DC 5V 20W Open Type Voltage Converter
Hi-Link Ac-Dc open type voltage converter is used to convert the mains input voltage of 220VAC into dc voltage. It is a voltage converter used. This type of voltage converters are used when we want to convert or reduce the AC input voltage.
There is short circuit protection. It has a long-lasting design. MTBF≥ 100,000H.
Technical Specifications
- Input Voltage: 90 - 265 VAC
- Output Current: 4 A
- Output Voltage: 5 VDC
- Output Power: 20W
- Isolation Voltage : 3000V
- Short Circuit Protection
- Operating Temperature Range: -25° ~ +60°C
- Dimension: 54 X 30 X 28mm