HLK-10M05L 5V 10W Open Frame Transformer - 1
0 Comment
HLK-10M05L 5V 10W Open Frame Transformer
255,75 TL + VAT
306,90 TL
255,75 TL + VAT
306,90 TL
10+ Product
Add to Favorite
RecommendCommentAlarm Price
HLK-10M05L AC 220V - DC 5V 10W Open Type Voltage Converter
Hi-Link Ac-Dc open type voltage converter is used to convert the mains input voltage of 220VAC to dc voltage. It is a voltage converter used. This type of voltage converters are used when we want to convert or reduce the AC input voltage.
There is short circuit protection. It has a long-lasting design. MTBF≥ 100,000H.
Technical Specifications
  • Input Voltage: 90 - 265 VAC
  • Output Current: 2 A
  • Output Voltage: 5 VDC
  • Output Power: 10W
  • Isolation Voltage : 3000V
  • Short Circuit Protection
  • Operating Temperature Range: -25° ~ +60°C
  • Dimension: 44.5 X 25.4 X 20mm