HLK-5M12L 12V 5W Open Frame Transformer - 1
0 Comment
HLK-5M12L 12V 5W Open Frame Transformer
239,01 TL + VAT
286,81 TL
239,01 TL + VAT
286,81 TL
10+ Product
Add to Favorite
RecommendCommentAlarm Price
HLK-5M12L AC 220V - DC 12V 5W Open Type Voltage Converter
Hi-Link Ac-Dc open type voltage converter is used to convert the mains input voltage of 220VAC into dc voltage. It is a voltage converter used. This type of voltage converters are used when we want to convert or reduce the AC input voltage.
There is short circuit protection. It has a long-lasting design. MTBF≥ 100,000H.
Technical Specifications
  • Input Voltage: 100 - 240 VAC
  • Output Current: 0.41 A
  • Output Voltage: 12 VDC
  • Output Power: 5W
  • Isolation Voltage : 3000V
  • Short Circuit Protection
  • Operating Temperature Range: -25° ~ +60°C
  • Dimension: 36 X 21 X 16mm