HLK-PM24L 24V 3W Open Frame Transformer - 1
0 Comment
HLK-PM24L 24V 3W Open Frame Transformer
199,49 TL + VAT
239,38 TL
199,49 TL + VAT
239,38 TL
2 Product
Add to Favorite
RecommendCommentAlarm Price
HLK-PM24L AC 220V - DC 24V 3W Open Type Voltage Converter
Hi-Link Ac-Dc open type voltage converter is used to convert the mains input voltage of 220VAC to dc voltage. It is a voltage converter used. This type of voltage converters are used when we want to convert or reduce the AC input voltage.
There is short circuit protection. It has a long-lasting design. MTBF≥ 100,000H.
Technical Specifications
  • Input Voltage: 90 - 265VAC
  • Output Current: 0.125 A
  • Output Voltage: 24 VDC
  • Output Power: 3W
  • Isolation Voltage: 3000V
  • Short Circuit Protection
  • Operating Temperature Range: -25° ~ +60°C
  • Dimension: 34 X 20 X 15mm