MV4-12-1H-R-40-07 12V 40A Automotive Relay 4-Pin - 1MV4-12-1H-R-40-07 12V 40A Automotive Relay 4-Pin - 2
MV4-12-1H-R-40-07 12V 40A Automotive Relay 4-Pin - 1
MV4-12-1H-R-40-07 12V 40A Automotive Relay 4-Pin - 2
0 Comment
MV4-12-1H-R-40-07 12V 40A Automotive Relay 4-Pin
Category: RelayBrand: meiyuanProduct code : KOM.RLE.01.000073
209,25 TL + VAT
251,10 TL
209,25 TL + VAT
251,10 TL
10+ Product
Add to Favorite
RecommendCommentAlarm Price
MV4-12-1H-R-40-07 12V 40A Automotive Relay 4-Pin. This relay, which is generally used in automotive, can be used in various electronic applications.
Features:
  • Coil rated voltage: 12VDC
  • Contact Type: SPST-NO
  • Maximum switching current: 40A
  • Maximum switching voltage: 12VDC
  • Dimensions: 25.7x25.7x22.5mm